Verejná politika a úloha občana v nej

Typ publikácieVysokoškolské skriptá
Rok vydania2017
Autor (podľa obálky)Katarína Vitálišová, Radoslav Kožiak, Katarína Liptáková, Jozef Krnáč
Autori z UMBKrnáč Jozef, Ing., PhD.; Kožiak Radoslav, doc. Ing., PhD.; Liptáková Katarína, doc. Ing., PhD.; Petríková Katarína, Ing., PhD.
ISBN978-80-557-1248-2
Cieľom vysokoškolských skrípt je naučiť študentov základné pojmy verejnej politiky, pochopiť podstatu procesu tvorby verejnej politiky a jej etáp; rozpoznať a využívať možnosti občianskej participácie ako občana demokratického štáty; vymedziť a vedieť efektívne rozvíjať vzťahy so subjektmi v území, ktoré ovplyvňujú verejnú politiku a získať prehľad o cieľoch a nástrojoch politiky EÚ, ktorá je priamo integrovaná do verejnej politiky na národnej, regionálnej a miestnej úrovni.